| Alinutz1997 a întrebat:

Ce placa video imi recomandati la acest pc, precizez este un pc de vreo 10 ani.
placa de baza : gigabyte 945GCM-S2L
procesor : Intel core 2 duo CPU E7300 2.7 ghz
placa video : nVIDIA geforce 9600gt 512 mb
ram: 4 gb

3 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Mergi pe GT 1030 este doar cu 30 de lei mai scumpa decat acel GT 730, dar este de 2x mai puternica.
Cat despre cele 3 spuse de tine nu merita niciuna, mergi pe acel GT 1030.
Totusi cea mai puternica placa specificata de tine este varianta a 3-a acel GT 730 cu 2GB GDRR5, dar este mult mai slab decat un GT 1030.

| Alinutz1997 explică (pentru XYZ02):

Ok, am inteles, dar nu afecteaza cu nimic performantele pc ului?
Si nu este vreo problema daca actuala placa are gddr3 si asta are gdrr5?