| anonim_4396 a întrebat:

Ce placa video imi sugerati? Una care sa-mi mearga toate jocurile macar in low, nici prea scumpa nici prea ieftina. Mie de exemplu nici cs go nu imi prea merge nici pe low toate chestiile, nu mai stiu sigur ce placa am dar atunci cand am cumparat unitatea mi-a spus domnu ala ca ar trebui sa schimb placa video ca nu e asa buna

3 răspunsuri:
| alii98 a răspuns:

Ce specificatii are pc-ul tau?
vezi ca cs go e cam cpu based
dar un gt 1030 ar trebui sa fie perfect

| mudokins78 a răspuns:

Interfata: PCI Express x16 3.0
Frecventa procesor: 1170 MHz
GPU Boost clock: 1501 MHz
Tip memorie: HBM2
Dimensiune memorie: 8 GB
Frecventa memorie efectiva: 1600 MHz
pret?-3000 lei! da merita! ramai cu gloria!

| EneCristian a răspuns:

Pai pe ce configuratie ai idee ce placa de baza ai? aa incerca sa alfi ce configuratie ai( programe me internet care iti arata tot ceea ce ai) si apoi in opinia mea iti recomand aici:https://www.pcgarage.ro/placi-video/ In special fiindca au experti gata sa te ajute cand ai nevoie.