| SICAFLORIN a întrebat:

Ce placa video vi se pare mai buna :

1. nVidia GeForce GTX550 Ti
2.AMD Radeon HD6790

Astept raspunsuri + funda!

10 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se incurca trebuirile. MAi buna la ce? LA randari e nVIDIA, calr, orice model am lua is mai bune decat radeon. Dar daca iei pentru jocuri, acel radeon e destul peste nVIDIA(~25% mai puternica raden decat nVIDIA)

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Ba el nu v-a intrebat care va place mai mult v-a intrebat care care dintre cele doua e mai buna nu care marca o preferati.
De pe site-ul http://www.hwcompare.com/9707/geforce-gtx-550-ti-vs-radeon-hd-6790/ rezulta ca hd6790 e mai buna decat gtx550 ti dar gtx550 consuma un pic mai putin curent si are o rata de desenare a pixelilor mai mare dar pentru gaming iti recomand a doua.

| ArTistuL a răspuns:

Eu am placa video nVIDIA de 5 ani si nu am avut nici o problem cu ea pana acum, si merge excelent. dupa parerea mea asta este cea mai buna

| Danişor a răspuns:

Daca tu te referi la jocuri amd readon HD6790 deoarece este cu 25% mai buna decat nVidia.Dar parerea mea tot nVidia va fi cea mai buna am avut amd si era foarte proasta nu mai tin minte ce model era.Dar dintre cele doua placi AMD Radeon HD6790 este mai buna deoarece cum zisai si mai sus cu 25%. Funda?

| gir861 a răspuns:

Uită-te aici și hotărăște ce te avantajează. http://lab501.ro/placi-video/amd-radeon-hd-6790-review

Răspuns utilizator avertizat
| NeVeR4NeVeR a răspuns:

1. nVidia este cea mai buna pentru gaming, si timpul la randare facut cu frapus este estimativ foarte mic spre exemplu eu am 8600GT nVidia care inainte cand aveam AMD nu puteam sa fac mai nimica. Sper ca te-am ajutat.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns (pentru NeVeR4NeVeR):

Intre 8600gt si gtx 550 e diferenta uriasa si ce model de placa AMD aveai? 8600 gt e lansata prin 2007 iar hd 6790 e recenta

| SvindLer a răspuns:

NVidia GeForce GTX550 Ti