| Angel_8399 a întrebat:

Ce poate sa aiba un laptop daca in windows se restarteaza si in safe mode merge normal? Poate sa fie hard disk-ul? Multumesc!

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Poate sa fie de la windows. Reinstaleaza-ti windows-ul, este de la prea multe erori, crash-uri, virusi, etc!

| Angel_8399 explică (pentru Jipa95):

Nu pot sa reinstalez windows-ul deoarece nu ma lasa hard-ul, este posibil sa aiba bad-uri, in cazul asta stii cumva ce pot face?

| Jipa95 a răspuns (pentru Angel_8399):

Ehh nu te lasa hard-ul... pc-ul s-a oprit de multe ori atunci cand era in priza? Atunci apar badurile fizice pe hdd, cand se opreste curentul iar el scrie. Fa-ti configuratiile din bios, sectiunea boot, pune dvd-rw pe 1st, si vezi sa ia un cd cu windows bootabil.

| K0sti a răspuns (pentru Angel_8399):

De unde stii ca are bad-uri si cum nu te lasa?
In cazul unor bad-uri logice poti face asta: http://www.epasystems.ro/hdd-low-level-format/

| Jipa95 a răspuns:

O alta metoda ar fi atunci cand aprinzi pc-ul sa apesi in continuare pe butonul f8 de pe tastatura pana iti apare o lista cu optiuni. Da-i la optiunea disable automatic restart on sistem failure.

| SadBlackAngel a răspuns:

In cat timp se resteteaza de la deschidere?

| Angel_8399 explică (pentru SadBlackAngel):

2-3 minute.

| SadBlackAngel a răspuns (pentru Angel_8399):

Poate fi programat sa se restarteze