| Dreamin a întrebat:

Ce pot face ca sa nu se mai incarce asa greu videourile pe youtube crying? Mi-am instalat ultima versine de Adobe flash player si tot nu mergesad

Răspuns Câştigător
| UniCool a răspuns:

Si eu am o conexiune proasta la server de net si pentru youtube folosesc un programel de accelerare a fluxului de date. Se numeste SpeedBit Video Accelerator, e gratuit si-l poti descarca de aici http://www.speedbit.com/downloads/ e cel din dreapta sus.

Bafta, Uni.

14 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Adobe flash player nu te ajuta sa se incarce mai repede video in youtube... el te ajuta doar sa vezi videoclipul.Viteza de incarcare depinde de mai multi factori si anume viteza net, conformatie pc.Cat de greu se incarca de exemplu?

neluL
| neluL a răspuns:

E mult! Enorm! Hai sa te ajut! Mai e ceva ce nu merge ca inainte in pc-ul tau? Si spune-mi ce sistem de operare folosesti!

neluL
| neluL a răspuns:

Spune-mi ce antivirus ai. Spune-mi daca ai firewall (altul decat cel din windows) Combofix, Zone Alarm. Deci vreau sa stiu securitatea sistemului tau! Iar intre timp fa asta in Firefox> Tools> Privacy, jos la Private Data> Settings, vezi să fie bifat în dreptul Cache. Verifică şi celelate opţiuni şi bifezi/debifezi ce crezi tu de cuviinţă, apoi OK. Acum click pe Clear Now. Apoi intra pe Youtube si da clik dreapta pe un film care ruleaza\settings\apoi in fereastra deschisa ai 5 ferestre mai mici aici bifezi \enable hardware acceleration apoi in a 3 fereastra intri in local storage\aici reglezi cursorul la 100kb si apoi inchizi. Dai un restart la Mozilla. Încearcă să vizionezi un clip pe YouTube! Spune daca mai sunt probleme!
Daca mai sunt, e posibil sa fie si de la viteza netului.

neluL
| neluL a răspuns:

Ca sa nu mai stau eu sa scriu acum schimba-l limba in engleza (provizoriu).Te duci in Mozilla la unelte, clik optiuni si apoi in fereastra deschisa click continut si jos de tot ii schimbi limba in engleza. Dupa ce faci ce ti-am zis eu te duci inapoi si il dai in romana!

neluL
| neluL a răspuns:

Nu pentru funda sunt aici! Daca pot sa ajut atunci ajut! Funda este pentru fete! Oricum daca te-au ajutat sfaturile mele atunci eu nu pot decat sa ma bucur! Bye!

| Shery a răspuns:

S-ar putea sa ai virusi... incearca sa iti formatezi calculatorul.

| AleXu224 a răspuns (pentru Shery):

Esti nebun la cap sau ce? Ca daca formatezi se sterge tot.
Mai bine iei un antivirus gratis si gata, cum am luat eu.
Microsoft Sercurity Essentials il gasesti pe microsoft.net jos la antivirus gratis.

| Dreamin explică:

@neluL: pai de exemplu in 10 min se incarca doar jumate de minut, cateodata chiar deloc depinde. Nu stiu ce are inainte mergea perfect thinking

| Dreamin explică:

Deci ca sistem de operare folosesc windows 7. Netul merge bine, se incarca toate paginile de net si pc-ul merge bine, nu se blocheaza, se updateaza singur [sau cum se mai scrielaughing)]. Doar catodata face figuri cand sa intru pe mess si pe facebook nu pot sa ma joc pe jocuri big grin nu se incarca deloc acolo sad

| Dreamin explică:

Nu stiu cum sa setez, am mozilla pe romana big grin crying(

| Dreamin explică:

Vroiam sa-ti dau si tia funda neLuul dar nu pot da doua sad

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Foloseste speedbit vorba lui UniCool, speedbit i-a ajutat pe multi care au netul prost. ""Bafta"""Echipa TheBoy""" big grin

Alte răspunsuri
| andrajicarean a răspuns:

Virusi