| Alexandru_Iosifescu_1984 a întrebat:

Ce pot face pentru a merge gta 5 btw am 4 gb ram? Cam ce trebuie sa-mi cumpar? p.s am laptop

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

PS: Ce alte componente ai? Printre singurele metode "ieftine": Optimizare/reinstalare sistem, incerci diverse versiuni de drivere, cureti laptopul/schimbi pasta termoconductoare, te duci in overclock daca te lasa, adaugi un ssd si niste rami sa te duci pe dual channel, altfel, intrii la costuri prea mari ce "nu se justifica" si e mult mai ok sa-ti iei ori alt pc/laptop. https://www.youtube.com/watch?v=t5e4AV-1SoI&t=14s

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Transformice1 a răspuns:

Nu merge asa, poti sa-ti faci upgrade la laptop doar daca acesta permite, nu stiu daca ai posibilitatea de a pune rap in + sa ajungi la 8 sau 16. Plus ca piesele pe care le cumperi trebuie sa aiba acelasi socket.
4 GB RAM nu sunt suficienti, daca ai windows 10 aproximativ 4 trage doar windows-ul sa ruleze frumos. Trebuie peste 8 GB RAM ca sa mearga decent. Sper ca te-am ajutat.

| Alexandru_Iosifescu_1984 explică (pentru Transformice1):

Mersi că mi-ai răspuns nu am știut care săi dau funda, amândouă răspunsuri m-au ajutat. Daca aveam 2 funde cu siguranță ca voi le primești