| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot sa fac cand mi se blocheaza procesorul la calculator? In afara sa-l scot si sa-l bag din nou ca am mai facut asa o data si l-am rupt...

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Cand ti se blocheaza procesorul big grin poate sistemul de operare procesorul nu se scoate de pe soclu decat daca vrei sa-l inlocuiesti sau sa ai pui pasta termoconductoare atat la procesor NU SE UMBLA cand se blocheaza se da restart sau se scoate bateria de la bios sau se reinstaleaza sistemulde operare indiferent de marca happy

| Azµre a răspuns (pentru soul2soull):

Se poate bloca si de la racire nu il raceste suficient dar nu inteleg cine l-a mintit pe el ca se scoate procesoru afara rolling on the floor... cel mai rau caz se pune pasta termoconductoare daca este uscata si se inlocuieste coolerul cu unul mai puternic daca nu face fata. Cum spuneai reinstall windows sau resetare bios.

| Adyyy123456789 a răspuns:

A luat-o intr-un final, o sa incerc sa schimb cooler-ul...