| XSuperGamerHD a întrebat:

Ce pot sa fac daca mi-am uitat pin-ul pe o tableta Samsung A6 si nu vreau sa dau resetare din fabrica pentru ca tot vreau sa am datele... Pot sa platesc undeva sa imi scoata pin-ul? happy sad

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca cere cod PIN, inseamna ca are montat si o cartela SIM, care contine acel cod PIN. In acel caz este suficient sa scoti cartela SIM, eventual sa pui o alta cartela in locul lui, care nu are cod PIN.

Daca cere cod de acces, atunci problema este mai mare, stergerea acelui cod fiind posibila doar cu resetarea tabletei, ceea ce duce automat si la stergerea datelor din memorie.

Datele pe care le ai salvate me card de memorie le poti accesa daca scoti cartela din tableta si-l citesti cu un cititor de cartela, conectat la un calculator.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Daca ti-ai protejat tableta cu un PIN code, atunci sansele de a rezolva ceva sunt nule. Reset si o iei de la capat, iar data viitoare poate memorezi mai bine PIN-ul tabletei.

| alinabestea77 a răspuns:

Restertare din butoana cauti pe Youtube si ganesti