| TheDarkDragon a întrebat:

Ce pot sa fac daca se rup firele de la casti la mufa pe care o introduci in telefon? Adica nu se mai aude bine daca misti firul si trebuie sa il ti intr-o anumita pozitie? Deja m-am sautrat sa le schimb, si vreau sa aflu o solutie.

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca stii sa folosesti un pistol de lipit, cumperi un jack de 3.5mm si tai jack-ul standard. Apoi te pui pe verificat care fir e l, care e R si care e GND. Si le lipesti la noul jack de 3.5mm

| K0sti a răspuns:

Sa ai grija de fir sa nu-l mai indoi in dreptul mufei! Ca orice sarma indoita si dezdoita de mai multe ori...se rupe!

Castile mele au 4 ani si merg si acum! Deci trebuie sa ai grija de ele!