| johnyBY a întrebat:

Ce procesor pentru gamming imi recomandati?

Procesor AMD FX X6 6300, 3500MHz, 14MB, socket AM3+
SAU
Procesor Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz, 3MB, socket 1155, Box

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

7770 e mai performanta decat gtx 650, iar gtx560 nu merita pentru ca e mai veche, deci 7770

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Depinde si ce placa de baza ai, dar intre cele 2, toata ziua as alege i3, e peste acel "x6",care de fapt e triple core, are 3 nuclee a cate 2 module, de asta scrie ca are 6 nuclee, dar e triple
i3 as ALEGE

| johnyBY explică (pentru Me2):

Si daca va-s spune ca eu o sa-mi cumpar o placa video tonguelaca video Sapphire AMD Radeon HD 7770 Vapor-X, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

sau

Placa video MSI nVidia GeForce 560GTX, 1024MB, GDDR5, 192bit, HDMI, DVI-I, PCI-E

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB, GDDR5, DVI, PCI-E

| johnyBY explică (pentru johnyBY):

Care mi-ati recomanda-o?

| Me2 a răspuns (pentru johnyBY):

7770 e mai performanta decat gtx 650, iar gtx560 nu merita pentru ca e mai veche, deci 7770

| sdhashsah a răspuns:

Acuma depinde eu sunt de parere ca un procesor Intel bate intotdeauna un amd daca il folosesti cu o placa video dedicata daca nu amd e mai tare.

| johnyBY explică (pentru sdhashsah):

Si daca va-s spune ca eu o sa-mi cumpar o placa video tonguelaca video Sapphire AMD Radeon HD 7770 Vapor-X, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

sau

Placa video MSI nVidia GeForce 560GTX, 1024MB, GDDR5, 192bit, HDMI, DVI-I, PCI-E

Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB, GDDR5, DVI, PCI-E

care mi-ati recomanda-o?

| johnyBY explică:

Si daca va-s spune ca eu o sa-mi cumpar o placa video tonguelaca video Sapphire AMD Radeon HD 7770 Vapor-X, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

sau

Placa video MSI nVidia GeForce 560GTX, 1024MB, GDDR5, 192bit, HDMI, DVI-I, PCI-E

care mi-ati recomanda-o?

| johnyBY explică (pentru johnyBY):

Am uitat sa adaug si pe aceasta :
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 2GB, GDDR5, DVI, PCI-E