| octa2021 a întrebat:

Ce program de operare se poate instala pe un laptop de la APPLE?
Nu detin unul si nu stiu absolut numic nimic despre aceasta firma,dar imi doresc sa imi iau, pentru ca am auzit ca sunt de buna caliate.

Daca imi puteti spune m-ai mult...va rog?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe laptopurile Apple functioneaza sistemele de operare iOS.
Sunt gata instalate de fabrica, iar ulterior se refriseaza la nevoie.
Sistemele de operare ale Apple nu prea sunt descarcabile de pe internet si nu se pot instala simplu acasa, asemanator cu Windows sau Linux.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

IOS e pentru dispozitive mobile.
laptopurile au macOS

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Da, ai dreptate, dar e cam acelasi Marie, cu alta palarie... happy
La fel nu prea se pot instala acasa...