| Petrovic a întrebat:

Ce program pot folosi pentru a introduce date în calculator și mai târziu să pot să le modific.
Aș putea folosi Access, dar nu știu să realizez o bază de date cu conectări între tabele.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Excel, Mai ales ca are functii care te pot ajuta la calcule. Daca un numar se modifica, automat va primi schimbare si totalul, spre exemplu (atat timp cat lucrezi cu functiile potrivite si stabilesti o legatura intre numerele introduse pe foaia de calcul).

| TuricaCostel a răspuns:

Nu inteleg exact la ce te referi. Dar poti sa folosesti programe din Office, de exemplu Excel