| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ce programe de editat GRATIS (usor de folosit ca si Windows Movie Maker) stiti? Vreau sa fac un slideshot cu imagini si vreau sa pun si titlu si castul pentru inceput. De preferat fara Watermark. Am incercat Filmora, VSDC si Lightwork dar is prea complicate.

Răspuns Câştigător
| Mayhem666 a răspuns:

Daca vrei cu slideshow, stiu unul perfect pe care il folosesc si eu, se numeste PhotoStage Slideshow, si il gasesti gratis. Daca vrei si unul de editat recomand VideoPad, de asemenea il folosesc si pe acela si il gasesti de asemenea gratis. PhotoStage Slideshow este super usor de folosit, mie nici nu mi-a trebuit sa caut tutorial ca sa invat sa il folosesc, in cateva minute m-am prins de cum sta treaba. VideoPad este un pic mai greut de folosit, dar asta este mai mult pentru a taia videoclipuri, si alte chestii, in schimb primul recomandat de mine este exact pentru ce ai tu nevoie, si poti seta si timpul cat vrei sa stea poza inainte sa apara cealalta, poti adauga efecte, muzica de fundal, etc.
Uite de aici il poti descarca

https://photostage.en.softonic.com/

Iar pe al doilea de aici

https://videopad-video-editor.en.softonic.com/

Ambele sunt gratis, deci nu vad de ce nu le-ai descarca pe ambele, si asa poti sa inveti si mai bine sa editezi.
Sper ca te-am ajutat, si bafta.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Wax 2.0 e si el gratuit si merita incercat.

| Birtia_Andrei_Mirel_1990 a răspuns:

Iti sugerez Sony Vegas, am editat si eu cu el si e chiar usor si ok

Răspuns utilizator avertizat
| Mardare_Liviu_1996 a răspuns:

HitFilmExpress e foarte bun si nu vei avea watermark in video-uri.
Si eu si toti prietenii mei il folosim.