| kryOwEEd a întrebat:

Ce programe is cele mai bune pentru a creea efecte speciale?
Efecte speciale gen https://www.youtube.com/watch?v=VC_Q0y13Bdk
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Salut,
Adobe After Effects sau Sony Vegas Pro.

Cel de mai sus este in after effects (efectul de lenses si particles).

| kryOwEEd explică (pentru DrGeorge):

De AE stiam.dar, wow, nu stiam ca se pot face efecte si pe Sony vegas(Il am..pe 13)Dar. efectele pe care le'am aratat..se pot face si pe Sony oare?

| DrGeorge a răspuns (pentru kryOwEEd):

Da se poti facesi in Vegas. La anumite efecte sunt necesare si plugin-uri. Pentru AE ar fi Partiles 2.0, Motion track, Trapcode Particular, Element 3D, Optical Flares etc.
Eu lucrez cu AE iar fara cele de mai sus sunt terminat.

| kryOwEEd explică (pentru DrGeorge):

Mersi mult happy