| iulianiulian17 a întrebat:

Ce protectie mi-ar trebuie pentru porturile usb de la PC sau laptop,m-i se ard foarte des dispozitivele conectate la usb mai ales sticurile,boxurile gsm, din ce cauza e problea si ce protectie mi-ar trebui

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu-ti trebuie nici o protectie! Inainte sa scoti stick-ul din pc dai clic drept pe iconita stick-ului (jos la dreapta) apoi dai clic pe : Scoatere, iti va spune ca-l poti indeparta! Daca nu iti da voie sa-l scoti in nici un caz sa nu-l scoti, dai un restart la pc si apoi incerci din nou pana te va lasa sa-l scoti asa nu vei mai arde niciunul! happy

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Corect ce spune lpavel!

| iulianiulian17 explică:

M-i se ard boxurile gsm cand le conectez la pc sau laptop, am 6 boxuri arse intr-un an, cand le conectez iese fum din ele am inecrcat si cu alte cabluri si alte pc-uri si tot asa