| SkryPer a întrebat:

Ce putere ii trebuie sursei pentru core 2 duo E4500 2.2ghz, 4 GB Ram, quadro 600 1GB?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Calculeaza-ti singur: http://bit.ly/2GBoha2
Si sursa trebuie sa fie certificata Bronze macar 80 si mai pui 10% in plus.

3 răspunsuri:
| Stefan123x a răspuns:

Merge si una de 350W, insa una de 400 ar fi mai ok, poate mai pui un ventilator ceva, desii sistemul nu consuma mai mult de 200W.
Nu lua surse No Name, nu sunt chiar sigure, nu zic ca iti tuna pc-ul, dar mai bine lasa!

Bula
| Bula a răspuns:

Un sistem cu configuratie asemanatoare, dar cu 5 (!) hard disk-uri, 3 ventilatoare si multe dispozitive USB atasate functioneaza la mine fara probleme cu o sursa de 300W.

| SkryPer explică:

Am o sursa de 230W și se tot stinge PC-ul din senin! Poate fi din cauza sursei?