| IonuțGabriel1305 a întrebat:

Ce sa aleg dintre Huawei p9 lite mini si Samsung j3 2017? Huawei are aceleași performante ca j3, in plus are amprenta si este si mai ieftin...
Multumesc!

3 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Cum ai zis si tu, sunt la fel si diferenta de pret nu e asa de mare. Uita-te pe Youtube la un review al lor si vezi care iti place mai mult, e o chestie de gust. Eu as alege Huawei-ul.

| KLiNK a răspuns:

Huawei e net superior ca si performante. Nu-s deloc similare. Din cate stiu rezolutia este full hd pe Huawei. Samsungul are doar HD (720p). Singurul lucru bun la j3 este ecranul AMOLED.

| DennisW a răspuns:

Cel mai bun telefon e cel pe care ti-l permiti.
Huawei este o firma buna, iar diferenta de pret poate sa fie doar rezultatul numelui. Atata timp cat performantele sunt similare, dar ai si ceva in plus (ca sa nu spun de avantajul pretului), eu as merge pe Huawei.