| Queensisjdne a întrebat:

Ce sa aleg dintre un iphone 7 plus 32gb si un laptop Asus cu 4gb ram gtx 950 2gb gddr5 procesor Intel core i7-6700hq 2.6ghz.Vreau sa precizez ca nu stau foarte mult pe pc in jur de 2 ore pe zi cu exceptii.Pe telefonul pe care il am acum stau destul de mult pe Youtube Facebook instagram......si unele jocuri.As vrea ceva dintre aceste 2. Pot sa aleg iphonu si tot sa ma pot juca pentru ca ma joc si pe pc-ul lui fratele meu dar as avea nevoie si de un laptip pentru jocuri si scoala.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai bani, ia-le pe amandoua.
Daca nu, asteapta pana la vara, mergi sa muncesti undeva, iti faci bani si cumperi atunci ce vei dori/putea.

| RAY a răspuns:

Nu vad sensul pentru care sa cumperi iphone 7 nici macar 5% din ceea ce are tehnologic vorbind nu o sa folosesti vreodata, ai putea sa cumperi iphone 5s si sa cumperi un laptop mai ieftin ala scris acolo in descriere e prea mult pentru cele doua ore petrecute de tine pe unele jocurii, eu recomand ps4 pro daca e sa cumperi pentru jocurii chiar merita banii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bani care ii dai pe iPhone poti sa iti cumperi un OnePlus 3T(un telefon la fel de bun ca iPhone7 in termeni de performanta si de calitate) si iti mai raman si bani de la laptop un pic mai slabut decat cel descris dar unul bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa iti cumperi laptop.ul si sa iti iei un telefon de 5-6 mil la fel de bun.In cazul tau eu as alege laptop.ul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia.ti laptop.ul ca poți sa iti cumperi tel la 5-6 mil la fel de bun ca iphone.ul.

| Jager a răspuns:

Asteapta.
Prin aprilie apare S8, din poze pare foarte fain.

| Queensisjdne explică (pentru Jager):

O sa astept ca pana la ziua mea mai sunt 3 lunihee hee))))))

| Stell99 a răspuns:

Iti cumperi un iphone 7 de 128 gb.
Nu cumpara porcaria aia de plus.
Si nu cumpara nici chinrzarii ca oneplus laughing

| ĂlaRău a răspuns:

Gandeste-te bine si alege lucrul de care te-ai folosi mai mult. Poti sa il cumperi si pe celalalt mai tarziu.