| radudanutz a întrebat:

Ce sa aleg intre
Apple iPad 9.7", 128GB
si
Laptop 2 in 1 ASUS Transformer Book T100CHI-FG010T 10.1", 2GB, 128GB eMMC?
Diferenta de pret nu va fi un criteriu de departajare, amandoua costa cam la fel, ceva peste 2.200 lei.
Am nevoie pentru editat texte (eventual in MWord), multitasking, editat imagini.
Eu ma gandeam sa aleg iPad-ul. Poate sa faca toatea acestea daca ii atasez o tastatura? Si inca o intrebare: merge si un iPad cu numai 32 GB memoria totala (caci ar fi ceva mai ieftin)?
Cele doua sunt prezentate aici:

http://www.emag.ro/apple-ipad-9-7-128gb-wi-fi-gold-mpgw2 hc-a/pd/DDRBG7BBM/

http://www.emag.ro/......DJD8N3BBM/

2 răspunsuri:
| ElSueno a răspuns:

Parerea mea strict personala este ca produsele Apple sunt overpriced si se cumpara doar pentru nume. Mergi pe Asus, ai windows ceea ce inseamna mult mai multe posibilitati decat pe un MacOS si ai mult mai multa memorie.

| ElSueno a răspuns (pentru ElSueno):

IOS*, greseala mea, n-am vazut ca este Ipad. Dar tot Windows te-as sfatui sa alegi.