| qwerrtyui a întrebat:

Ce sa aleg intre Nokia lumia 1020 si un dslr pentru poza? Am vazut in diferite filmulete pe youtube ca un lumia 1020 face poze mai bune ca orice dslr pana in 25 milioane

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna,

Daca ar fi asa atunci nu s-ar mai cumpara dslr-uri.

Nu stiu ce ai vazut tu pe net, dar imi e greu sa cred ca poti fi atat de naiv. Niciodata un telefon nu poate atinge performantele unui dslr pentru ca cel din urma are mult mai multe optiuni.

In plus, nu sunt doua produse ce pot fi comparate, scopul pentru care au fost create fiind diferit.

Daca tu crezi ca un aparat foto creat special pentru poze se poate compara cu un telefon, inseamna ca nu esti destul de informat.

Daca vrei telefon ca sa faci poze mai bune ca un dlrs si nu pentru scopul pentru care a fost creat, zic sa te mai gandesti.

E bine sa te documentezi mai mult si sa nu crezi tot ce gasesti pe internet.

Pa.