| Caponel98 a întrebat:

Ce sa aleg intre nVIDIA geforce gt 440 ( 1 gb gddr5 128 bit ) sau amd radeon r7 ( 2 gb ddr3 128 bit ). Vreau sa imi raspunda doar cei care au o legatura in acest domeniu

5 răspunsuri:
| DemBow a răspuns:

NVIDIA

| Frank51 a răspuns:

Nu ai specificat ce model de r7. La prima vedere teoretic ar trebui sa alegi acel gt440 pentru ca are gddr5, memorie superioara lui ddr3, chiar daca dispunde de doar 1gb, asta nu il impiedica sa fie mult mai performant, dar asa cum am spus, nu ai specificat ce model de r7, si nu pot sa detaliez.

| CPAElites a răspuns:

Ce buget ai?

| Caponel98 explică (pentru Frank51):

240 http://www.emag.ro/......N87JBBBM/. PS: Eu le am pe ambele dar nu stiu pe care sa o montez

| Frank51 a răspuns (pentru Caponel98):

Acel r7 240 este mai bun. Diferenta mare nu este totusi, si daca vrei sa consume putin alege gt 440.