| Pinkvanilla9 a întrebat:

Ce sa cumpar dintre Huawei p9 lite 2017 sau Samsung galaxy j5 2017? Cel mai important lucru pentru mine este camera.Nu vreau sa am probleme cu prea mult alb in poze(uneori se vede prea luminos). Explicati pe care l-ati cumpara si de ce.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nici unul.
Daca vrei sa faci poze acceptabile, cumpara-ti un aparat foto de palma!
Aproape oricare pocket camera face poze net superioare oricarui telefon, chiar si cele de 5-600 lei! happy

| Pinkvanilla9 explică (pentru Bula):

Nu știu de ce am impresia că daca aș face pozele cu aparatul foto și după le-aș descarca pe calculator și după sa le trimit pe telefon, cred că s-ar pierde multa calitatelaughing

| Bula a răspuns (pentru Pinkvanilla9):

Da, fiindca ecranul telefonului tau nu are 20 Megapixeli (in cel mai bun caz de 10 ori mai putin tongue ). laughing

| RobertMoon a răspuns:

Are mama J5 2017 si mi se pare un telefon ok, bateria tine foarte mult, amprenta deblocheaza instant ea isi face selfie cu o aplicatie numita Aimera si ies bine pozele. Samsung j5 are camera de selfie de 13mp, iar p9 lite o are de 8mp, teoretic este mai buna.

| Pinkvanilla9 explică (pentru RobertMoon):

Nu stiu, dar pe eMAG rezoluția lui Huawei apare de 12 mp, iar cea de la camera secundara de 8.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-aș cumpăra viața ca să fie doar a meaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îți recomand nici in rupul capului Samsungurile J laughing
Ferește-te cât poți de ele. Sunt ele low-budget dar sunt slabe rău de tot.

As merge in schimb pe un Huawei: baterie durabilă, pozele sunt meh. Sunt ok.

Sau, poți sa faci altcumva: poți sa-ți achiziționezi un P20 lite cu 600 RON de la telekom pe abonament. Oricum trebuie sa-ți reîncarci cartela lunar. Și te asigur ca pozele vor fi de un trilion de ori mai bune decât pozele scoase de alte telefoane, ba chiar mai mult decât atât, decât alte dslr-uri.

Dacă nu optezi totusi pentru un abonament, as alege P9.

Mult succes! Funda?; x

| Basilievski a răspuns:

Daca vrei telefon cu camera, cumpara-ti iPhone. Da, majoritatea le critica, dar fara argumente. Aproximativ toate modelele de iPhone au o camera mai buna decat ar avea-o orice alt model de telefon lansat in acelasi an.

| oanananana a răspuns:

Https://bit.ly/2Ntfvhi aici poti vedea si tu diferentele. Eu am p10 lite si nu ma plang de el. il am de un an si inca functioneaza perfect si sincera sa fiu a tras cateva cazaturi. Daca doresti o calitate putin mai buna a pozelor atunci alege Samsung( nu e cu mult, insa se vede), insa Huawei are o baterie foaaarte buna si sa nu uitam de senzorul de amprenta care ofera mai multa " protectie" a datelor. Deci eu as alege p9 lite

| anonim_4396 a răspuns (pentru oanananana):

Și eu am tot p 10 lite și îl iubesc. Eu nu vad foarte mare diferență la poze dar na. Al meu arata ca și cum l-a călcat trenul săracul, a luat foarte multe căzături dar funcționează perfect

| ColorPage a răspuns:

Daca importanta e camera, ia-ti un aparat foto. Mic, de buzunar, tot e mai performant decat un telefon.