| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac daca cand aprind noutbookul ecranul nu se aprinde dar indicatoarele da si cand il conectez la un ecran aparte nu apare nimic pe ecran?

Răspuns Câştigător
| StefanFlorea a răspuns:

Exista o mare posibilitate sa fie defecta placa video

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sa mergi la service pentru ca ceva componenta sigur a pupat lumina.

| Emiliooo a răspuns (pentru Wr3nch):

Mersi de sfat

| NLS a răspuns:

L - ai bruscat? Cand RAM-ul s-a miscat si nu mai face contact perfect in slot, nu primesti semnal pe ecran.

| Emiliooo a răspuns (pentru NLS):

Se facea update dar a iesit cablul din priza si nu se mai pornește

| Wr3nch a răspuns (pentru Emiliooo):

In cazul asta e pocnit hard-ul. Nu vezi absolut nimic pe ecran?

| Emiliooo a răspuns (pentru Wr3nch):

Ecranul nici nu se aprinde absolut nimic

| Emiliooo a răspuns (pentru StefanFlorea):

Chiar daca video este in procesor?

| Emiliooo a răspuns (pentru Wr3nch):

Am pus alt hard nu a ajutat ):

| StefanFlorea a răspuns (pentru Emiliooo):

Asta e si mai rau ca trebuie schimbat cu tot cu processor si e o interventie enorm de grea pe laptop uri, du-te la service neaparat