| Voichițalihaci10 a întrebat:

Ce să fac dacă scap telefonul pe jos, dar nu se sparge ecranul, în schimb ecranul devine tot de culoare portocalie si pe margini dungi albe? E posibil să se mai repare? Sau ce s-a întâmplat cu el?

Răspuns Apreciat de Editori
| AndreiMSV a răspuns:

1. Dacă display-ul este afectat nu mai poți face nimic.
2. Poate s-a destabilizat conectorul display-ului care face legătura cu placa de bază. Iar asta se poate rezolva la un service.
În ambele cazuri ecranul o să-și piardă funcționalitatea în câteva zile.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Orice se repară dar pe bani

| Bizon95 a răspuns:

Inseamna ca nu s-a spart sticla care acopera ecranul, dar cristalele lichide de sub sticla nu mai sunt in regula

in afara de service cu schimbat display, NU ai ce sa faci