| Ionelka a întrebat:

Ce sa fac sa ma tina bateria de la telefon mai mult timp?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Depinde si de telefon... daca ai nokia mai bunicel, iti setezi la ''network'' sa fie gsm...sa nu fie setat pe dual, k papa bateria...altceva ar fi sa bifezi la ''settings'' > ''connection'' > ''packet data'' sa fie bifat ''when needed''...in plus, la orice model de telefon ai avea poti sa setezi luminozitatea mai slaba...sa activezi modul standby mai repede...de ex, dupa 10 sec, nu dupa 30 de sec happy si numaratoarea continua happypentru alte nelamuriri, just ask happy

9 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

O solutie ar fi probabil sa-l inchizi peste noapte... sau sa ii schimbi bateria.

assiris
| assiris a răspuns:

Dezactiveaza toate serviciile posibile (screen server, efecte speciale, scurteaza timpul de inchidere automata si de iluminat ecran si taste, da SMS-uri mai putine, inchide-l noaptea...

cristian
| cristian a răspuns:

Secretul consta in formatarea corecta a bateriei de la inceputul utilizarii ei.Pa cuvant.

| jahjah a răspuns:

Sa fie scoasa si "busola connex"; daca mai exista...

| somebody a răspuns:

Daca nu a fost formata de la inceput nu mai poti face nimic. O baterie buna inseamna cind o cumperio lasi pana se stinge telefonul singur, se incarca 24 de ore si se lasa iar sa se descarce singura pana se inchide telefonul dupa care se incarca normal. Un telefon lasat toata noaptea la incarcat nu face decat sa reduca din puterea ei.Cu nu incarcator original sunt suficiente 2-3 ore pentru a fi incarcat la maximum.Bafta

| madboy8 a răspuns:

Pai daca ai un telefon "destept" acesta probabil are screensaver. Scoate-i screensaver-ul, scoate-i busola daca esti pe vodafone, seteaza tonul de apel la un volum mai mic, sau bineinteles, daca are si bluetooth-ul opreste-l!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alt telefon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai Nokia incarca-l cu un incarcator model vechi, din ala patrat si greoi(se incarca in circa 2, 5-3 ore dar tine bateria cu o zi mai mult)

| Djandreycs a răspuns:

Dezactivezi blututu si internetul alea consuma multa baterie