| apostrof a întrebat:

Ce sa fac sa-mi maresc viteza la internet?

Răspuns Câştigător
| adr1an0 a răspuns:

Intri la start si dai pe "run", scrii comanda "gpedit.msc", mergi la "Administrative templates", intri la "network", apoi pe "QoS Packet Scheduler" din lista din dreapta(mijlocul ferestrei), de acolo intri pe "Limit reservable bandiwth", pui "enable" si in loc de 20% pui 0%, dai apply, ok si dai restart. Viteza iti va creste cu 20%

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Internet-ului ii poti mari viteza:
- daca cumperi un pachet cu viteza mai mare
- daca maresti viteza calculatorului
Nu stiu unde traieste "Bogdanel", cu viteza de 300 mega - aceasta viteza exista doar la unele servere locale, pe cablaj optic special. Poate are asa ceva montat in camera de copii... big grin

| videoblog a răspuns:

Ia uite aici pentru explorer si mozilla - http://www.bagatare.ro/? p=1307

| DenissaDeea a răspuns:

In mod normal cati mb plasti atita ar trebui sa ai la calculator.in cazul incare nu esti sigur cati mb ai de la reteaua de net poti verifica reteaua sa vezi daca corespunde mb care ii platesti (verifica aici reteaua de net! http://www.spedtest.net.)in cazul in care nu corespunde mb care ii ai trecuti in contract mergi unde ai net sa le spui, atunci iti trebuie marita viteza cu 1, 2 mb si platesti o diferenta. eventual daca platesti si nu ai mb platiti poti face o plangere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat varianta lui adr1an0 dar nu imi apare acolo "network"! alta varianta nu exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta lui adr1ano este valabila numai la windows XPbig grin

| XxBoGdYxX a răspuns:

Sa iti cumperi internet de 600 megabites. eu am de 300 mega si imi merge ceva mai bine.