| Pasiunepentrumasini a întrebat:

Ce se intampla cu Sony?
PS5 e mult mai slab decât xbox series x
Sony a bătut ani la rând pe xbox aproape la toate capitolele
PS1, PS2,PS3,PS4(ala simplu din 2013 si slim)
PS4 PRO deja a fost bătut de xbox one x

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sony a vandut peste o suta de milioane de PS4, Microsoft abia 40laughing Eu zic ca o duc destul de bine. Probabil mizeaza pe exlcusive ca God of War si si pe smecheriile de la Dual Sense pentru succes. Oricum cine e gamer adevatat joaca si pe Xbox si pe PC si pe PS. Doar fanboys se limiteaza la unalaughing

| Dismally a răspuns:

Nu este mult mai slab, doar putin si la o consola nu puterea conteaza cel mai mult ci jocurile disponibile, iar la capitolul jocuri PS a fost mereu peste Xbox...

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Habar nu am, probabil Sony întâmpină anumite probleme ori Xbox evoluează rapid.