| dae2011 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă am dat cu spatele pe autostrada?

14 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E posibil sa vina unul cu 130km/h din spatele tau, sa te loveasca si sa te arunce peste parapet si sa se transforme intr-un mare carambol cu foarte multe victime.

| sorinake a răspuns (pentru Intruder19):

E la timpul trecut WHeisenberg.
Deci, a dat cu spatele. Exista riscul.

Din fericire pentru noi nu ne-am intalnit cu el pe autostrada

| Intruder19 a răspuns (pentru sorinake):

Eu chiar am avut de-a face cu un astfel de idiot pe a2, a ratat iesirea de la fundulea si a dat inapoi fara sa se gandeasca la repercusiuni, norocul meu ca l-am vazut din timp si l-am evitat la mustata, mori nevinovat din cauza unor "soferi inteligenti".

| sorinake a răspuns (pentru Intruder19):

Duminica m-am intors dintr-un EuroTrip cu masina personala.
Am facut peste 4000 de km. Am trecut prin 7 tari. Nu am avut nici cea mai mica problema in toti acesti km.
Dar imediat ce am intrat din nou in Romania un dobitoc face o depasire, intr-o zona fara vizibilitate si cu "depasirea interzisa", si pentru ca din contra sens venea ceva alege sa ma arunce pe mine in sant. Dupa ce am evitat impactul "l-a mustata" ghici cine era cel mai nervos!

Si pana acasa au tot fost evenimente "neplacute", soferi "profesionisti", drumuri proaste nesemnalizate, pline de gropi.
Din pacate Romania este plina de soferi egoisti, nesimtiti, cu probleme psihice...

Bula
| Bula a răspuns:

Ai avut noroc sa nu te prinda de la supraveghere unul ca mine.
Garantat nu mai urcai la volan tot restul vietii...

| Violleta2022 a răspuns:

Doamne dumnezeule, dar tie cine ti-a dat carnetul de sofat?
De ce oare ma mai mir, cand se ia in continuare pe spagi in loc pe pus mana sa invete regulile de circulatie. si daca omoara pe cineva, habar nu are cu ce a gresit.
Tu chiar nu realizezi in ce pericol pui vietile oamneilor pe autostrada cu manevra aia idioata?
Vine unul cu 120-130 la ora, te face praf si pe tine si pe cei din jur!

| sorinake a răspuns (pentru Violleta2022):

De acord cu tine dar exista, chiar daca nu iti vine sa crezi, si acele specimene idioate si nesimtite care merg pe banda de urgente pe autostrada, in sens invers. (sau cei care depasesc coloane pe autostrada pe banda de urgenta)

Exista filmari. S-a intamplat pe autostrada Bucuresti - Constanta.

Daca specimenele alea inca au permis noi nu mai avem nicio sansa.

| Violleta2022 a răspuns (pentru sorinake):

De aceea este bine sa li se ridice permisul de sofat cand sunt prinsi, sa nu mai puna viata altora in pericol, ca asta de pune intrebarea aici.
Nici macar nu-i constient ca ar fi putut omorai pe cineva, cu o manevra atat de periculoasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Acum ca ai scapat nu se intampla nimic. doar ca ai dat dovata ca esti un sofer de 2 lei si puteai produce un accident meserie.

| SG1995 a răspuns:

Se intampla ca esti un idiot norocos, puteai sa omori pe cineva sau sa dai ortu popii.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

A crescut distanta pana la destinatie cu echivalentul mersului in marsarierre.winking laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Spune idiotilor ca ai oprit la fiecare 50 de metrii ca sa te asiguri conform normelor rutiere si ca mersul in mars ariere l-ai facut pe banda de rezerva/urgente, pentru ca voiai sa faci o poza fraierilor care nu au inteles intrebarea. BAFTA DEASA SI MULT SUCCES!

| JimJones a răspuns:

Nu se intampla nimic.

| hellvin a răspuns:

De ce nu intrebi un politist de la rutiera? Nici noi nu stimlaughing