| Nnustiu88081 a întrebat:

Ce se intampla daca am multe reclamatii de drepturi de autor pe Youtube

Răspuns Câştigător
| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Pe YOUTUBE problema este simpla - dupa 3 reclamatii contul se suspenda daca ai postat sa zicem melodii sau video la care tu nu ai drepturi de licenta sau autor, sau nu poti dovedi cu ceva ca esti autorizat de propietar sa faci upload. Deci, ca sa stii - pentru muzica Youtube are vreo 2 programe specializate care depisteaza melodia - nume song, cantaret, album si casa de discuri licentiata si apoi iti pune blocaj la ce ai postat si in paralel informeaza si pe cel in drept ca tu fraudezi iar ala face sigur reclamatie sa fii blocat fiindca el vrea sa castige bani de drept si nu tu care esti un fel de hacker - idem Yahoo si la video are programe specializate care depisteaza anumite pasaje importante ca voce din film si depisteaza prin search AI in video doar capurile personajelor si apoi e usor sa depisteze si filmul la care daca nu esti autorizat sa al postezi in Youtube vrei primi reclamatie si blocare ca si la muzica. Poti posta, insa acolo in pagina de upload unde este monetizarea sa castigi bani nu o mai bifezi si tot ce este legat de monetize bani din ce postezi pui in nebifat sau bifezi ca nu vrei monetizare - apoi in pagina de vizionare ca detalii despre ce postezi trebuie sa scrii titlul complet muzica sau film, iar la tine in pagina in Youtube unde este About - date despre tine adrese de mail si pagini de socializare, scrii un mesaj scurt de avertizare pentru cei ce vor sa dea reclamatie, mesajul este ceva de genul: Va rugam sa nu trimiteti reclamatii in Youtube pentru upload, ne puteti contacta pe adresa de mail si in scurt timp vom sterge continutul daca este sub licenta si drepturi de autor.Fiti genteleman, reclamatiile inchid conturi care sunt muncite si create de ani de zile, urmati calea amiabila si totul se rezolva prin stergerea postarii. va multumesc. < asa se face si poti posta cam ce vrei apoi fiindca daca unde este monetizarea nu ai specificat ca vrei sa faci bani din acea postare ca vizualizari complecte si ca like-uri, atunci totul este ok, daca ai video originale personale create aici nu mai e problema - insa daca creezi un mixaj video personal si folosesti ca fundal melodii fara licenta iar este problema - Youtube are o lista cu melodiile ce pot fi folosite la care nu trebuie licenta. Eu am fost pe Youtube si am schimbat politica cu ei fiindca sunt porci - mi-au inchis o gramada de canale insa acum lucrez impreuna cu niste baieti DJ din China si Tailanda si treaba merge foarte bine ca monetizare (tot ce vezi pe Youtube unde apare REMiX sau Remix e o colaborare a mea cu alti DJ fete si baieti). Oricum, daca vrei sa postezi si sa nu iti pese de licenta la muzica si la video, poti folosi aceste 2 site-uri: OK punct ru, si: VK punct com, rusii nu dau 2 bani pe licente si drepturi de autor? si se poate posta orice, ca exemplu ai aici postari ale mele unde in video toata muzica este fara licenta (adica music-hacking? ) > in OK punct ru (cauti user: remixdjpaltalk ), alte postari le mai poti vedea pe aici: ALLMyLinks.com/REMiX-DJ-PaLTaLK - SoLo.to/REMiX-DJ. Deci, nu munci degeba pe Youtube si pierde timpul ca niste idioti apoi sa faca reclamatie si sa iti inchida contul - fii smecher - pe Youtube pui o poza cu un link si ai trimiti sa vada un demo pe OK punct ru si pe VK punct com si apoi aici ai redirectionezi in ONLYFANS unde fa-ti cont si poti castiga bani bunicei din postari full - foloseste Youtube doar ca reclama sa atragi clienti platitori.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti se va bloca temporar contul si daca tot nu intelegi sa postezi conform regulamentului, ti se va inchide de tot contul.
Pentru copyright au voie sa te inchida de tot, fiindac nu ai platit drepturi de autor si faci o ilegalitate, postand clipuri care nu sunt ale tale.