| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla daca bateria se incarca doar 99 la% la Laptop si nu 100 la suta si becul de la 94 la % e de culoare alba ca si cand ar fi incarcat si sub 93 la % e de culoare rosie aratand ca se incarca!? Care e problema!? Lamuriti-ma!

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

O folosesti asa cum e cat tine, cand vrei o schimbi dar trebuie sa ii faci acele cicluri de incarcare descarcare altfel intr-un an e dusa si aia noua.La mine are 3 ani si e ok.Prima am aranjat o si eu.

7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Mie la laptop de la 95% beculetul era verde adică că era încărcat. 100% nu prea are cum sa fie din moment ce îl folosești in timp ce se incarca.

| marinaru777 a răspuns:

S a dus ceva din baterie.Nu functioneaza 100%

| anonim_4396 explică (pentru marinaru777):

Asta e grav!?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. ar la un moment dat nu o sa il mai poti folosi pe bateria ca nu se va mai incarca deloc, si va trebui sa cumperi alta.

| anonim_4396 explică (pentru marinaru777):

Daca o folosesc pe asta care o am acum corect o sa ramana asa sau o sa se defecteze ca nu vreau sa iau baterie nou!?

| marinaru777 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foloseste o pe asta asa cum este.

| marinaru777 a răspuns (pentru anonim_4396):

O folosesti asa cum e cat tine, cand vrei o schimbi dar trebuie sa ii faci acele cicluri de incarcare descarcare altfel intr-un an e dusa si aia noua.La mine are 3 ani si e ok.Prima am aranjat o si eu.

| marinaru777 a răspuns:

La laptopuri lenea omoara bateria e greu sa faci ciclurile alea de incarcare descarcare.