| iulian660 a întrebat:

Ce se intampla daca incarc un Samsung s4 mini cu un incarcator de Allview a 4 you?, merge cu usb-ul de la PC sa incarc telefonul?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cu cablu usb merge sa incarci. doar ca o sa dureze mai mult timpul de incarcare.

| TheRealFantasy a răspuns:

Nimic special, prima data, a doua, dar asa pe termen lung se va deteriora bateria din cauza valorilor de output (iesire) diferite a tensiunii si curentului.
Daca sunt la fel sa zicem ca nu e asa rau, dar eu nu as face-o de multe ori, nici ca o ultima varianta.