| dragosirl a întrebat:

Ce se intampla daca lasi un feon pornit mult timp? (2-3 ore)

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

O să ai o factură ceva mai mare la curent.
În funcție de producător (și uneori și de baftă), e posibil să provoci și un început de incendiu. În mod normal, nu ar trebui să se întâmple asta, există niște protecții... dar și legile lui Murphy!

| Zuzu1991 a răspuns (pentru mihai69):

Si o sa faca, caldura in casa
am dat 43 de lei pe o aeroterma si cand am ajuns acasa am pus-o pe pat si NU a mers, apoi o pun jos si merge, ma uit, are intrerupator dedesubt si nu merge decat pe o suprafata plata

deci, hai sa fim seriosi, in ziua de azi, pun astia sigurante pe toate gaurili posibilewinking

| dragosirl explică (pentru mihai69):

Am observat ca atunci cand se incinde rau, se opreste singur, si se aprinde dupa 1-2 ore cand se raceste

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Consum mare de curent.