| CARTEDEBUCATE a întrebat:

Ce se intampla daca pun o placa video gtx 1050 pe un i5 3470 8gb ram DDR3 si 1TB? Se pot arde piesele din cauza ca nu sunt compatibile sau ceva de genul acesta?

4 răspunsuri:
| AgentTorque a răspuns:

Este compatibil dar o sa fie Bottleneck

| CARTEDEBUCATE explică (pentru AgentTorque):

Adica? Ce inseamna bottleneck?

| CARTEDEBUCATE explică (pentru AgentTorque):

Bottleneck ce inseamna.

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a răspuns:

Nu vei avea deloc probleme. Este probabil doar ca procesorul sa incetineasca placa video si sa nu o lase sa se duca-n capacitatea ei maxima. Dar tot se va folosi o parte buna din ea. N-ai grija, nu se ard. Performantele insa vor scadea putin, din cauza ca procesorul e putin cam vechi.