| anonim_4396 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă scot telefonul de la încărcat și acesta nu e încărcat complet, gen e pe la 60- 80%? Afectează cu ceva durata de viață a bateriei?

Răspuns Câştigător
| nicusor222 a răspuns:

Nu se intampla nimic.
Bateria se deterioreaza cand il ai sub 20 %
Poti sa il incarci si de 5 ori pe zi, numai sa il mentii intre 20-80 %
Nici 100% nu e bine sa il incarci, mai rarut asa.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Doar sa nu il la-si sa se descarce sub 10%

| Burcavlad a răspuns:

Daca scoti telefonul mai jos de 70% poate sa se deterioreze dar iti recomand sa iti cumperi o baterie noua duba fiecare 4 luni.
Te intrebi de ce sa-ti cumperi? Pai tu cit folosesti telefonul baterie se umfla infiecare 3 zile.

| Iov_Paul_1989 a răspuns:

Dimpotrivă dacă tu ai un telefon cu o baterie Li Ion s au li po trebuie ținută intre 30-80% pentru a țe tine mai mult

| ValentinaValiLes1234567890 a răspuns:

Nu, dar... După ce l-ai scos de la încărcat și se descarcă până la 10% din cât ai avut, pune-l la încărcat, gen 100-90 apoi la încărcat..Nu, nu dăunează la telefon dacă îl scoți de la încărcat când nu e încărcat complet?