| Tomoiaga_Vladut_ a întrebat:

Ce se intampla daca trimit un telefon la cei de la flip fara sa ii dau reset din fabrica? Am trimis un telefon la flip pentru ca vreau sa il vand dar in loc sa dau erase iphone am dat reset. Aceasta setare a dat reset doar la setari nu si la datele din telefon. Ei mi au aprobat telefonul, au dat ei reset in locul meu? Nu stiu exact daca acea setare a dat reset si la parola ca sa poata ei intra in el si sa il reseteze din fabrica.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

IPhonul trebuie resetat (eliberat) si din iCloud, altfel va cere mereu parola la upgrade-urile si alte "manevre".
Doar dupa aceea se poate face resetare completa "din fabrica".