| Sonia822 a întrebat:

Ce se poate intampla daca nu inchid deloc calculatorul, sa zicem, 2 saptamani?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Teroretic: nimic (strece in stand by)

| PainTech a răspuns:

Daca e un calculator decent cu un sistem de racire bun nu se intampla nimic. Mai ales ca daca nu se intampla nimic pe el trece automat in stand-by.

Uita-te de exemplu la serverele web. Astea sunt tot calculatoare (ceva mai mari si mai specializate, dar la urma urmei tot calculatoare sunt) care merg aproape non-stop.

| cfrtobias a răspuns:

De ce n-ai inchide? sa faci seed?

| CleanHeart a răspuns:

Se strica mai ales daca nu e asa nou, al meu a stat zi si noapte aprins pana s-a stricat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce calculator ai, se poate arde. Eu l-am lasat multi ani pornit pana am patit-o dar era unul vechi si slab, s-a ars tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consuma mult curent.
In cazul in care e mai slab se poate arde.

| Sekim a răspuns:

Pai o sa consume curent de o sa te usture buzunarul. Daca e un calculator slab sau vechi se va arde din cauza suprasolicitarii. Poti sa il dai pe economisire energie si cresti sansele sa nu se arda si consuma si mai putin.

| AlinMrs a răspuns:

Un consum crescut la factura de electricitate