| AvalohAlyn a întrebat:

Ce sens ii dam vietii? Ce sens/scop are?

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sensul vieti depinde de tine de telurile si visele tale. Uneori faci lucruri nesemnificative alteori lucruri foarte importante. Dumnezeu ne-a lasat pe pamant si ne-a dat minte si suflet sa gandim si sa simtim singuri lucrurile astea...La uni sensul vieti dorinta petru care se zbate se trezeste dimineata e familia la alti cariera etc.Gasesteti un lucru fara de care sufletul tau ar simti ca nu poate si ala e sensul vieti tale

| Sn4k3 a răspuns:

Sa te bucuri de ea, sa faci ceea ce vrei tu.

| Purec a răspuns:

Viata nu are nici scop, nici sens! Suntem doar niste animale putin mai inteligente! Te nasti, traiesti si mori... nu exista alt sens. Daca nasterea si moartea nu depinde de tine, felul in care traiesti depinde DOAR de tine! Daca tot vrei un scop...traieste in asa fel incat sa nu regreti nimic niciodata

| Jo17 a răspuns:

Te-ai născut ca să înveți, să te descoperi, să decizi, să experimentezi, să trăiești, să crești fizic, mental, emoțional, spiritual, material, să dăruiești și să lași ceva bun în urma ta.
Dumnezeu ne-a trimis in aceasta lume cu un scop. Viata inseamna ceva.
Eu cred ca scopul nostru e "Singura si cea mai mare fericire a omului pe pamant este de a se apropia si de a-l cunoaste pe Dumnezeu". Sa traim pentru Isus care a murit pentru noi ca noi sa fim iertati.