| Dalmore a întrebat:

Ce servicii cloud folosiți? Care vi se par cele mai bune?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu mi se par utile, am suficient spatiu in FB - laptop si memoria USB.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Google drive folosesc.

| Sofer a răspuns:

Google drive și photo.

| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Cel mai bun e greu de spus care este însă Mega îți oferă 50GB de spațiu pe nor, și asta la cont gratuit.
Totodată mi se pare că au prețuri acceptabile dacă ai nevoie de mult mai mult spațiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul folosesc google drive, datorita ecosistemului : )) mi e mai usor sa fac doua click uri si sa intru in el, il prefer pe telefon, insa pe windows mi se pare cam greoi, atata timp cat nu o sa dezvolte o aplicatie si pentru asta, nu o sa l folosesc acolo: ))
Mi se pare destul de bun, insa ca recomandare,
Depinde ce vrei sa urci in cloud si la ce vrei sa folosesti: ))
Daca vrei pentru uz personal recomand google drive
Daca vrei pentru uz comun, de exemplu sa partajezi aplicatii si fisiere pe internet, eu am folosit media fire ceva timp
Sper ca am ajutat
Viteza de upload mare!laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Google Drive exista si pe Windows. Se numeste insa Google Back up and Sync deoarece are toate alea din Android integrate (Drive, Photos, Backup, Docs etc.)

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiam de el mersihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc Google Photo pentru a-mi păstra fotografiile și videoclipurile în siguranță. Google Drive nu mi se pare ok pentru că dacă vreau să fac backup la documente trebuie sa le fac backup pe rand și asta mi-ar lua mult timp.
Google Keep îmi mai place, si cam atât.

| ILoveCringe4427 a răspuns:

Cloud for what? Fi mai specific lol, e ca si cum ai intreba "ce fel de haine folositi?"

Daca te referi la storage, poti folosi google drive, one drive sau mega pe gratis