| anonim_4396 a întrebat:

Ce sistem de operare folositi? Ce va place si ce va nemultumeste la el?
Si apropo de asta, cite sisteme de operare ati folosit pina acum si de cite ati auzit?

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În prezent folosesc windows Xp.
Am mai folosit:
- MS-DOS 6. 0
- MS-DOS 7. 1
- Windows 1. 0
- Windows 3. 1
- Windows 3. 11 for workgroups
- Windwos 95 (OSR2 şi PE)
- Windows 98 (cel mai mult)
- FreeBSD
- Solaris
- Linux (Ubuntu, Mandriva şi Susse)

Elianna
| Elianna a răspuns:

Acum am Windows XP. Dar am avut si W95, W98, W 2000, W2000 profesional, chiar si Linux, varianta Red Hat, dar mi-a fost foarte greu sa ma obisnuiesc cu el, este foooarte stufos, nu este pentru amatori (dar am fost curioasa). Nici nu mai stiu cat a durat instalarea, cateva ore bune, fiind 6 CD-uri! Mi-s-e parea foarte ciudat ca toti termenii cu care ne-am obisnuit din windows erau in limba romana, si cu toate ca teoretic ar fi trebuit sa fie mai usor, era si mai derutant! Sunt in cautare de W7, dar nu sunt sigura ca merita!

| Cσσкiє a răspuns:

Bro! :X Deocamdată, Windows XP. Îmi place că e uşor de utilizathee hee, nu-mi place pentru căăă... acum merge cam greu, o fi virusat. Am folosit doar unul, cel de care am menţionat mai susblushing Păăi, am auzit de Linux, Windows XP, Windows XP Professional, Windows Vista, Windows 95 şi 98. O zi bună, vă iubesc pe tooţi! blushing

| andrei90tm a răspuns:

I-auzi la astia doi rolling on the floor

oameni buni... el v-a intrebat ce sisteme de operare folositi nu ce browsere de internet folositi laughing

eu personal folosesc Windows XP Professional. foloseste putine resurse si imi place stilul. momentan nu cred ca este ceva care sa ma nemultumeasca. happy

cate sisteme de operare am folosit? hmmmm banuiesc ca vreo 5:
1.) Windows 95
2.) Windows 98
3.) Windows 2000
4.) Windows XP Professional
5.) Windows Vista

am mai lucrat si in mersi- dos precum si in alte sisteme de operare ca: linux, mac os, freeBsd, netBSD, Solaris, etc...

Numai bine!

nony
| nony a răspuns:

Eu am W7 Enterprise.Merita toti banii.Am avut toate sistemele de la Win95.Usor de folosit, practic, fara sa consume resurse, fara sa se blocheze, fara erori etc. 10+ pentru W7.

| Marii a răspuns:

Google Chrome. Am folosit explorer si safari, dar nu mi-au placut. happy

| Pupily92 a răspuns:

Acum am Windows last XP.inainte am avut windows 7(dar nu-mi mergea netul pe acest windows) si am mai folosit windows xp professional

| justagirlll a răspuns:

Firefox...hm imi plac temele love struck

| justagirlll a răspuns:

Scz...
windows 7
imi plac temele, wigeturile, aspecrul...si mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Google Chrome.
Inainte foloseam Explorer...la mine e mersul sa functioneze nu sa imi fac cine stie ce pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fratilor, vorbesc de sisteme de operare nu de browserehee hee