| mariussf18 a întrebat:

Ce sistem de operare imi recomandati pentru urmatorul laptop HP 510(ram 512 hdd 40gb procesor Intel celeron M 1. 60ghz placa video 128mb) Ar fi mai indicat sa folosesc Linux? Recomandati-mi o versiune buna de linux.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

XP service pack 2 sau 3 ruleaza linistit pe el, chiar daca e model vechi.
Linux nu cred ca are rost, desi l-ar duce bine si pe ala, recomand Linux Mint.

| tomthecat a răspuns:

XP Professional Service Pack 3

N-are sens să încerci altceva, laptopul este foarte slăbuţ şi ultradepăşit.

| galaxy000 a răspuns:

Windows XP SP-2, 3 este cel mai potrivit