| Bogdan_Alex_1998_BTkI a întrebat:

Ce sistem desktop pentru PC imi recomandati pana in 2500Ron sa fie de calitate.

Răspuns Câştigător
| potropopu a răspuns:

Salut poti sa-ti iei cu calculator de gaming pentru ca este si la 2500ron acu faci cum crezi o zi buna

4 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2558134/
pentiumul asta (2 cores, 4 threads + hypertreading ) =i3 6100 de anul trecut.i3-urile de anul asta sunt doar pentiumu-uri la viteza mai mare care au si placa video integrata mai puternica(de unde si pretul mai ridicat ).
SAU, poti opta pentru i5-7400 (4 cores, 8 threads + HT) + 1050ti ceea ce va duce pretul la 28 de mil.
Acest build e doar o opinie personala. Poate fi modificat cum doresti.
Recomand review-uri la toate componentele si diferite benchmarkuri x cpu + x gpu pentru a-ti face alegerea mai usoara.
Uite aici niste puncte de pornire :
http://www.techspot.com/review/1325-intel-pentium-g4560/page4.html
https://www.youtube.com/watch?v=oy7VLV5Knxw