| Soldatul a întrebat:

Ce sistem preferati? Android sau Windows mobile?

11 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nici unul, deoarece Windows Mobile e praf din matriţă şi foarte vulnerabil la atacuri informatice9să nu uităm că poate fi mobile că tot Windows e; Windows= sistem de operare ce colcăie de viruşi chiar de e el în UEFI(s-o demonstarat că malware-ul poate pătrunde şi în secure boot) iar android-ul e pe cale să devină Windows, deoarece pe zi ce trece tot mai mult malware apare pentru Android, iar contactarea malware-ului se face în special de pe facebook, chestiune ce pe cei de la Facebook nu îi interesează, ci îi interesează doar banu şi celebritatea.
Deci dacăar fi să îmi schimb telefonul aş evita categoric cele ce sunt dotate cu Android şi Windows Mobile şi m-aş orienta spre cele ce folosesc sisteme de operare în gen Symbian sau altele.
Succes

suntserios
| suntserios a răspuns:

Windows phone e mult in urma fata de Android

| Sofer a răspuns:

Normal ca androidwinking.

| al3xander a răspuns:

Sora mea are lumia si sincer nu mi s-a parut cine stie ce, eu am s3 si sunt foarte multumit de el, deci mizez pe android.

| stroedaniel13 a răspuns:

Android momentan. insa multi sunt de parere ca atunci cand windows phone se va imbunatati va fi cel mai bun sistem de operare existent vreodata.

Daca vrei sa iti iei un telefon bun cu windows phone, iti recomand acest model: http://bit.ly/19MJVlZ

| SLS a răspuns:

Android.

| Nykol2804 a răspuns:

Android

| SkrillexOMFG a răspuns:

Pe android merg mai multe jocuri, si aplicatii mai faine. Windows phone mi se pare foarte fain, dar nu merg foarte mult aplicatii.
Daca te referi la un Nokia lumia cu windows mobile, mi se pare foarte bun.
Dar totusi aleg android.

| Soldatul explică (pentru SkrillexOMFG):

Chiar la un Nokia Lumnia ma refeream laughing

| Condrat_Alexandru_1996 a răspuns:

Android ca este mult mai bun

| Condrat_Alexandru_1996 a răspuns:

Android