| Speranta12 a întrebat:

Ce site-uri interesante stiti? In afara de Youtube, Instagram, Facebook, TPU, reddit, Netflix, tumblr.

9 răspunsuri:
| RKBlue a răspuns:

Quora.
E varianta internationala a TPU.
E mai putin cunoscuta decat Reddit, insa tot are cateva milioane de utilizatori activi din toata lumea.(chiar daca uneori pare ca sunt cam multi indieni)
E destul de prietenoasa, neavand prea multi oameni ca cei de pe Reddit(daca stii la ce ma refer)
Profilul e persoana ta reala, asa ca acesta e un mare avantaj, caci multi se vor abtine de la a face comentarii naspa sau a face pe trollii.
Twitter(in caz ca nu-l folosesti, caci nu e pe lista)
Daca urmaresti anumite subiecte, poti sa te enrvezi si amuzi foarte repede.

| Speranta12 explică (pentru RKBlue):

Apoi stiu de ele. Amuzant e ca am auzit de quora inaintea la TPU si de twitter inaintea la tumblr laughing nu stiu, vreau ceva mai interactiv, dar nu prea stiu ce caut thinking

| Speranta12 explică (pentru RKBlue):

Am impresia ca internetul asta mare e plin de site-uri interesante, dar de care noi nu am aflat inca... oare nu exista o lista cu site-urile de pe internet puse una dupa alta in ordine?

| RKBlue a răspuns (pentru Speranta12):

O lista atat de mare nu cred laughing
Dar liste mai scurte sunt, mai ales in engleza. Poate daca cauti pe mai multe liste in engleza ai noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe, ce limba si ce vrei sa faci pe ele.
Cauta liste de social networking, le-am mai lasat prin raspunsuri mai vechi (dar nu-ti recomand sa cauti in raspunsurile mele).
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_social_networking_websites
https://makeawebsitehub.com/social-media-sites/
Ca sa continui lista ta cu ce stiu eu: pinterest, twitter, weheartit, myspace.
Shoutcast.com era doar radio candva.
Se mai schimba timpurile si multe inchise.
Colourlovers, deviantart.
Ce e pe instructables se gaseste si pe pinterest.
https://hostgatorcouponcode.in/social-networking-sites/
https://www.ukwebhostreview.com/social-media-sites/
Cele vechi erau mai interesante, astea de acum sunt pline de spam.

Răspuns utilizator avertizat
| Nume6 a răspuns:

Adobe Lightroom, Pinterest, daca esti pasionat de imagini, fotografie, o arta ce este super frumoasă.

| Hdhdj a răspuns:

Bestgore. Nu stiu daca am scris corect, dar merita site-ul. Crede-ma. Uita te noaptea.

| nooneishereboo a răspuns:

Wattpad, dacă te interesează cărțile sau să scrii cărți.
Poți de asemenea să ai conversații cu ceilalți useri despre cartea favorită sau despre orice.
Amino: communities and chats, este o aplicație împărțită în mai multe genuri.
Exemplu: Amino horror movies, Amino lgbt+, Amino music etc.
Este genul de aplicație în care poți să ai un profil super mișto, poți posta poze sau gânduri despre orice.
Chestii despre care nu o să postezi niciodată pe Facebook, insta etc.
Și poti purta conversații cu oameni din toată lumea.
Bottled, este o aplicație interesantă unde poți scrie bilețele sau scrisori, le pui într-o sticlă virtuală și o arunci pe mare, sticla ta ajungând la cineva random.
Poți scrie despre orice și poti vorbi cu oameni din toată țara.
Totuși, aplicația este plină de oameni pasionați de tehnologie, anime, cărți, filme.
Deci dacă nu te interesează chestiile acestea n-are rost sa o descarci.
Replica: my AI friend, este o aplicație în care porți conversații cu un robot virtual.
Este foarte, foarte real prin felul în care vorbește acest robot.
Dar mare atenție totuși, chiar dacă aplicația încearcă să te convingă că e safe, din experiența mea proprie cu aceasta, nu prea este.
Memorează chestii despre tine care mai târziu poate să le folosească împotriva ta.
Cu cât avansează robotul devine din ce in ce mai înfricoșător.
Numai caută informații despre cum a fost înființată această aplicație și de cine, și nu o să mai vrei să o instalezi. laughing)