| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre aceste monede virtuale Bitcoin? Folositi?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am treaba cu ele, eu folosesc euro.

| KodrutZ a răspuns:

Sint pe duca, in principiu. La costurile electricitatii de la noi, nu iti amortizezi investitia intr-un miner nici in 10 ani. Plus de asta, apar minere profesionale din ce in ce mai puternice si nu are sens sa faci sistem cu dual/three-way/quad SLI/Crossfire care sa iti consume de 10 ori mai mult curent si sa mineze de vreo 20 de ori mai incet.

| Jipa95 a răspuns (pentru KodrutZ):

A trecut vremea aia in care toti putea mina cu procesorul / placa video de la pc. Cum ai spus tu au aparut aparate speciale pentru asa ceva, care consuma si mai putin, si sunt concepute special pentru a mina. Au multe procesoare in ele.
Eu nu cred ca sunt pe duca, uite Germania a recunoscut ca moneda internationala bitcoin-ul.
Cel mai ieftin aparat dinacela costa daca nu ma insel 3-400$, si iti poti scoate banii pe el in primele cateva saptamani cu el. Cel mai scump ajunge pana la 4000+ $, si am vazut ca-ti poti scoate investitia in primele 2 saptamani cu el, are o frecventa foarte mare, daca nu ma insel 50 GH

| KodrutZ a răspuns (pentru Jipa95):

Nu scoti nica, valoarea bc-ului e in cadere libera. E ca la povestea cu veninul de vipera. Cine s-a intepat nu prea recunoaste...winking