| DJohnny a întrebat:

Ce stiti despre aparatul ala numit modulator? Am auzit ca poti face o frecventa radio cu el din masina si poti da muzica ta pe o distanta de 50 de metrii. E adevarat? Cat costa? de unde pot cumpara unul?

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Se cheama "modulator fm".
Sunt facute in special pentru masina, atunci cand nu ai CD sau USB. Emit pe o frecventa care poate fi receptionata
de aparatul de radio. Deci muzica o asculti pe aparatul de radio (ca un post de radio). Merg cu stik si card SSD. Emit cam pe 20-30 m.
http://www.shopu.ro/......p-177.html
si
http://www.mediagalaxy.ro/auto/modulator-fm/

| al3xander a răspuns:

50m e cam exagerat insa da, este un emitator de frecvente radio, alegi o frecventa pe care sa emita si cu radioul pe care-l setezi pe aceeasi frecventa poti asculta muzica din el (de pe cheita, card, auxiliar etc.). dezavantajele sunt ca emitatorul nu este foarte puternic si este bruiat de alte posturi de radio care sunt aproximativ sau pe aceeasi frecventa si raza de actiune este foarte mica.