| anonim_4396 a întrebat:

Ce stiti despre Norton Power Eraser?
E safe?
Pot să-l folosesc în paralel cu un alt antivirus cum ar fi Avast free?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Un program antivirus verifica fisierele ce se pot infecta sau cele suspecte si le compara cu baza de date de sute de virusi si alte atacuri. Din acest motiv, calculatorul merge mai incet, dar mult mai sigur.
Daca folosesti mai multe programe antivirus, atunci calculatorul se va incetini foarte mult.

1 răspuns:
| d0pex a răspuns:

Sigur ca este safe dar nu este bine sa il folosesti in paralel cu alt antivirus. Avast poate sa faca ce face norton fara probleme.