| NuTePriveste a întrebat:

Ce sursa de la Corsair îmi recomandați(... W) pentru următoarea configurație :

Carcasa Corsair Carbide 200R ( 2x cooler)
Placa de Baza Asus F2A85-M LE
Procesor AMD A8 X4 5600K 3.6 GHz
Cooler Procesor DeepCool Iceedge Mini FS
Kit Dual Channel Corsair 8GB (2 x 4GB), DDR3, 1600MHz
HDD Western Digital Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3
Placa video Asus nVidia GeForce GT630, 2048MB, GDDR3, 128bit

Si dacă sunt incompatibilități intre componente aștept păreri.

5 răspunsuri:
| ReusxD a răspuns:

Mergi pe www.emag.ro
Numai că sunt foarte scumpe.

| NuTePriveste explică (pentru ReusxD):

Vreau sa știu ce putere pentru sursa sa aleg

| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Sursa cred ca este ultima grija la aceasta configuratie, ce este dezechilibrata, iar componentele un pic gresit alese.
Uite ce iti recomand eu la aproape 1460 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/28715/
De asemenea, daca nu te prea pricepi la componente, la MediaDOT ai ansamblare GRATUIT.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie. Daca te mai pot ajuta cu ceva, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Bafta!

| Gabitzu246 a răspuns:

O sursa de 600 W este arhisuficienta dupa parerea mea.