| anonim_4396 a întrebat:

Ce tablete cu Android imi recomandati? Despre tableta Lenovo IdeaTab B8080 Yoga ce ziceti? Si care este diferenta dintre procesor Quad-core si Dual-core? Merci anticipat si funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| RoGaming a răspuns:

Iti recomand tableta Nexus 7 2013 :
la eMAG :http://www.emag.ro/......DNX5SBBBM/
la pcgarge: http://www.pcgarage.ro/......-43-brown/
Si aceea este buna dar pretul este mai mare ca la Nexus 7 si au aceleasi performante. Si mai ales ca pe Nexus 7 primesti update-uri la android foarte dese si asta inseamna ca aceasta tableta te va tine mai mult in viitor decat cea de la Lenovo.
Procesorul dual-core are 2 nuclee, iar cel Quad-core are 4 nuclee. In concluzie cel cu mai multe nuclee este mai bun.

| anonim_4396 explică (pentru RoGaming):

Mi se pare ok tableta pe care mi-ai recomandat-o, dar eu, cum n-am wireless, as vrea sa aiba si 3G...crezi ca imi poti da si alta idee?

| RoGaming a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur, uite varianta cu 3g a aceleiasi tablete http://www.pcgarage.ro/......-43-brown/
Dar totusi ti-as recomanda sa nu stai prea mult pe 3g deoarece este foarte scump. Si in niciun caz sa nu descrci fisiere/aplicatii/jocuri foarte mari pe retea 3g pentru ca vei ajunge sa platesti net-ul cam cat tableta in cateva luni :)). Eu iti recomand sa iti iei un router si un abonament nelimitat fix de ex de la Romtelecom sau UPC, o firma de-asta. Sper ca te-am ajutat :)

| anonim_4396 explică (pentru RoGaming):

Merci mult, habar nu aveam ca are si varianta 3G. happy Si chiar daca as avea wireless, daca imi iau tableta cu mine cand plec in vacanta sau ceva, tot mi-ar trebui 3G, deci mai bine sa aiba si dintr-asta.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| iuli000 a răspuns:

Diferenta dintre Quad-core si Dual-core este numarul nucleeor, ex o tableta are quad de 1ghz si alta dual tott de 1ghz cea quad gandeste de doua ori mai rapid. Cat despre Lenovo IdeaTab B8080 Yoga este geniala iti va merge orice jooc. FUNDA

| mihaidina1222 a răspuns:

Recomand Asus Nexus 7 2013 e bestiala

| parkouralex a răspuns:

Este o tableta buna, iar difernta este ca quad core este mai bun decat dual core