| anonim_4396 a întrebat:

Ce tel sa aleg? Vodafone smart 2 angry birds Sau Nokia Asha 306

Răspuns Câştigător
| Brâncuşi a răspuns:

Salut Denis, preferabil smart 2, acum depinde de stilul tău dacă vrei un telefon deştept şi cu tastatură şi touch poţi alege asa, dacă nu un smart 2 este mult mai bun are android şi eran ceva mai mare, eu aş alege smart 2, faci cum doreşti.
O seară bună!

| CiucaDenis a răspuns (pentru Brâncuşi):

Ms mult!
Parerea ta conteaza

14 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Si pentru mine ar fi fost o decizie usor grea happy Vodafone smart 2. In momentul de fata Android detine controlul

| Iulian03 a răspuns:

Nokia Asha 306

| Loka a răspuns:

Eu zic Nokia Asha 306, e super!

| GeorgiVerma a răspuns:

Nokia Asha 306 cu siguranta.

| bogdanbad2 a răspuns:

Eu am un note 2 si smart 2 si Nokia asa 302 si mi se pare mai bun smart 2 decat Nokia Asha 302

| CiucaDenis a răspuns (pentru bogdanbad2):

Ms mult!
Parerea ta conteaza

| bogdanbad2 a răspuns:

Una dintre functiile "uitate" ale noului iTunes 10.6 este posibilitatea de a sincroniza melodii cu bitrate de pana la 256 kbps cu iDevice-urile noastre. iTunes-ul muzica in format normal in iDevice-urile nostre si de ceva vreme avem optiunea de a micsora bitrate-ui/implicit spatiul ocupat de melodii iar Apple s-a gandit ca ar fi in sfarsit cazul sa ne ofere optiunea de a sincroniza muzica la un bitrate de 256 kbps. Practic acum iTunes are trei praguri de convertire pentru melodii si vorbim despre optiunea de a copia melodiile cu bitrate de 128/192/256 kbps, totul in functie de preferintele voastre si spatiul disponibil in iDevice. Desigur ca functia este optionala si are rolul de a ajuta utilizatorii sa economiseasca spatiu in cazul in care melodiile lor au bitrate mai mare. Optiunea poate fi debifata si iTunes transfera melodiile la bitrate-ul lor normal.

Practic o melodie cu un bitrate mai mare va ocupa mai mult spatiu iar o melodie cu bitrate mai mic va ocupa spatiu mai putin si va puteti da seama ca o melodie care ocupa mai putin spatiu are o calitate audio net inferioara celei care ocupa mai mult spatiu, analogia fiind facuta pentru optiunile din iTunes. Partea buna este ca toate melodiile cumparate din iTunes au bitrate de 256 kbps iar ele vor putea fi sincronizate cu iDevice-urile noastre fara a afecta calitatea originala iar cele copiate din alte surse si transferate in iDevice isi vor pastra bitrate-ul, indiferent care va fi acesta.

Lasand muzica la o parte, va anunt ca Apple a adaugat si optiunea de a sincroniza filme in format 1080p cu propriile iDevice-uri deci ar trebui sa putem transfera orice.

Citeste versiunea originala pe: http://www.idevice.ro/......le-noastre

| CiucaDenis a răspuns (pentru bogdanbad2):

Cu ce ma ajuta asta?

| bogdanbad2 a răspuns:

Scuze ca nu ti-am explicat prea bine. uite ceva care te poate ajuta.Greu de spus.Nokia Asha 302 nu are Android ceea ce este un mare dezavantaj.Cam asta este problema la el, deci fara jocuri sau prea multe aplicatii. Apoi alta problema desi Vodafone Smart 2 are procesor de 800 MHz (destul de bine) are lag si nu prea merg aplicatiile.Cu toate astea daca ii schimbi ROM-ul nu iti va mai face lag.Dar asta este destul de complicat.
Cam ce buget ai? Eu personal as cumpara un Samsung Galaxy Y care este apropiat la pret de cele doua. Este cu mult peste ambele. Oricum depinde pentru ce iti trebuie. Dar strict pentru mesaje, facebook si muzica merge si Nokia.Dar asta poate face si Vodafone dar mai ai si niste jocuri fainute pentru android.Deci daca nu iti poti lua galaxy y recomand Vodafone Smart 2. Bafta.

| bogdanbad2 a răspuns:

Greu de spus.Nokia Asha 302 nu are Android ceea ce este un mare dezavantaj.Cam asta este problema la el, deci fara jocuri sau prea multe aplicatii. Apoi alta problema desi Vodafone Smart 2 are procesor de 800 MHz (destul de bine) are lag si nu prea merg aplicatiile.Cu toate astea daca ii schimbi ROM-ul nu iti va mai face lag.Dar asta este destul de complicat.
Cam ce buget ai? Eu personal as cumpara un Samsung Galaxy Y care este apropiat la pret de cele doua. Este cu mult peste ambele. Oricum depinde pentru ce iti trebuie. Dar strict pentru mesaje, facebook si muzica merge si Nokia.Dar asta poate face si Vodafone dar mai ai si niste jocuri fainute pentru android.Deci daca nu iti poti lua galaxy y recomand Vodafone Smart 2. Bafta.

| Lawr3ntyw a răspuns:

Nokia Asha 306

| sebypita12 a răspuns:

In locul tau as alege Nokia Asha 306 deoarece este mai rezistent si mai performant decat Smart 2.Depinde decare iti place dar Nokia Asha 306 e mult mai ieftin.

| ratuscaurata a răspuns:

Nokia asa 306 categoric