| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefoane ieftine recomandati? Mi s-a stricat si habar nu am ce sa-mi mai iau. Nici nu vreau sa bag bani in el, ca nu il folosesc decat ca sa sun, sa dau mesaje si uneori sa stau pe Instagram.

Nu vreau Samsung

17 răspunsuri:
| XminyoongiXx a răspuns:

Ce buget ai?

| VladVladVladVladdie a răspuns:

P20 lite P smart P9 lite 2017 P10 lite Iphone SE P9 lite mini...depinde ce inseamna ieftin pentru tine

| alexxx2 a răspuns:

In ziua de astazi nu mai exista telefoane proaste. Vorba lui Buhnici laughing Tehnologia a evoluat mult... Eu iti recomand un P10 lite (Huawei ) care e aproximativ 10 mil. E foarte bun telefonul! Sau P 20 Lite care e 16 mil dar eu zic ca e cel mai bun si cu multe optiuni.

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Http://buhnici.ro/ihunt-like-2-cel-mai-ieftin-smartphone-cu-dual-camera/
iHunt Like 2 – Cel mai ieftin smartphone cu Dual-Camera

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Poate... "Cea mai bună jucărie cu dual "camera" "
Telefoanele alea sunt niște chinezării mizerabile.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Eu unu as merge pe un a6 dar nu vrea Samsung https://www.emag.ro/......D0TCXJBBM/

sau s9 daca ai banii, in urmatori 4 ani nu o sa ai probleme

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

LG e firma buna, sunt si pe partea de ecrane ips https://www.emag.ro/......D4X722BBM/

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am vazut un dual sim la Germanos, sau la o franciza Organge, la 80 de lei, dar cu ecran maricel, si taste, culoare stacojie.

| Superior a răspuns:

Https://www.pcgarage.ro/......-mah-gold/
-Ecran mare, curbat
-Net 4G (daca ai cartela Digi sa vezi cum zboara netul)
-Dimensiune mare, culori ireprosabile
-8 nuclee, 2GB RAM
-Camera bunicica
-Senzor amprente

Descriere Xiaomi :
"Xiaomi Inc. (小米科技) este o companie producătoare de electronice, în special telefoane mobile, din China. În octombrie 2014, Xiaomi a devenit al treilea mare producător de smartphone-uri la nivel mondial, cu o cotă de piață de 5, 6%, după Samsung Electronics și Apple"
Mai pe scurt, e in top 3 vanzari in lume dupa Apple si Samsung.
Ceva mai scump ar fi https://www.pcgarage.ro/......dark-grey/ care il detin de 5 luni si sunt mega super multumit. Bateria ma tine 2 zile fara incarcare daca ma uit pe Youtube spre exemplu cam o ora, doua pe zi si fac diverse deschideri pentru apelari sau cautari rapide pe google de 2 minute. Pozele sunt bine facute, iar lanterna e puternica.

| Superior a răspuns (pentru RAY):

Daca mai pune 70 lei ia ceva cu dublul performantelor. LG-ul ala merita luat la 150-250 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am avut S7, am avut grija de el si mi s-a dus dupa un an, de asta nu mai vreau Samsung.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu cui sa dau funda, multumesc tuturor sad

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu a5, dar asta nu inseamna ca tot ce face Samsung e la fel, nu inseamna ca daca au murit 300 de pers
intr-un avion maine vor muri iar ca avionul se numeste Samsung, nu are logica, 2 modele indentice de telefon sunt diferte ca fizica cuantica, ca nu exista certidiune, desi alege alt model, depinde care, eu as alege s8, s9

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am dat 3000 de lei pe telefonul ala, inca ma oftic, nu ma mai risc laughing.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Viata e un risc honey, daca fugi de riscuri vei ramane blocata toata viata, ai avut garantie 2 ani la telefon, deci de ce nu ai profitat de ea?